1. Tökfaragás: Az emberek régen tököket faragtak, hogy megvédjék otthonukat a rossz szellemektől. A gyertya fénye a tök belsejében azért égett, hogy távol tartsa a gonoszt.
2. Macskák: A fekete macskák gyakran kapcsolódnak a boszorkányokhoz és mágiához. Sokan úgy hitték, hogy a boszorkányok képesek fekete macskává változni, hogy észrevétlenül tudjanak közlekedni.
3. Jelmezek: A jelmezviselet eredetileg arra szolgált, hogy megzavarjuk és elijesszük a rossz szellemeket. Az emberek úgy gondolták, ha elég ijesztőnek néznek ki, a szellemek nem fognak közelíteni hozzájuk.
4. Csokit vagy csalunk: Eredetileg az emberek ajándékokat és ételt adtak a szellemeknek, hogy elnyerjék jóindulatukat vagy, hogy elhagyják őket.
5. Halloween éjjele: Sok régi hiedelem szerint ezen az éjszakán a holtak szellemei visszatérnek a földre. Az emberek gyakran hagyományos rituálékat végeztek, hogy tiszteletüket fejezzék ki az elhunytak iránt, vagy hogy megóvják magukat tőlük.
6. Seprűn lovagló boszorkányok: Sokan úgy hitték, hogy a boszorkányok ezen az éjszakán seprűkön lovagolnak, így ha valaki hallott egy furcsa süvítő hangot, azt hitték, egy boszorkány repül felettük.
7. Tükrök és jövőbe látás: Néhány kultúrában azt hitték, ha egy fiatal nő egy gyertya fényénél egy tükörbe néz Halloween éjszakáján, megjelenik a jövendőbeli férjének képe a tükörben.
8. Pókok: A hiedelem szerint, ha Halloween éjszakáján pókot látsz, az valójában egy elhunyt szerettőd szelleme, aki vigyáz rád.
Az ilyen babonák és hiedelmek mind azt bizonyítják, hogy Halloween sokkal több, mint egy egyszerű ünnep. Sok kultúrában mélyebb jelentéseket és hagyományokat rejt. Miután megismertük ezeket a babonákat, érdekes lehet elgondolkodni azon, hogy melyiküknek van még ma is hatása a modern ünneplésre.
És amikor legközelebb faragod a tököt vagy választasz jelmezt, emlékezz ezekre a régi hiedelmekre, amelyek hozzájárultak a mai Halloween alakulásához!