Először is, rendszerezd a darabokat. Ezt szín, forma vagy a puzzle darabján látható minta szerint is megteheted. Vajon milyen színek dominálnak a képen? Vannak-e egyértelmű minták vagy részletek, amik segíthetnek beazonosítani, hogy hova is kerülhet egy-egy darab? Kezdj azzal, hogy külön rakod az élső darabokat, hiszen ezek azok, amikkel mindig érdemes kezdeni.
És itt van a második tippem: Kezdd az élekkel! Ha megvan a keret, sokkal könnyebb a belső részt kirakni, hiszen egyből tudod, hogy milyen nagy területen dolgozhatsz. Gondolj csak bele, mennyivel egyszerűbb, ha azonnal tudod, hogy milyen messze van egy adott darab a kép közepétől vagy a szélétől!
Harmadik tanácsom: Ne hagyd, hogy az össze nem illő darabok lelassítsanak. Biztos vagyok benne, hogy ismered ezt az érzést, amikor az összes darab ugyanolyannak tűnik, és nem találod a megfelelőt. Ilyenkor ne ragadj le egyetlen darabnál, inkább haladj tovább, és keress más területeket, amikkel foglalkozhatsz. Talán később, más szemszögből nézve, az a fránya darab is a helyére kerül.
Negyedik tippem: Használj puzzle ragasztót vagy matricát! Igen, ez egy valós dolog! Ha szeretnéd megőrizni a kirakott puzzle-t, akkor vannak speciális puzzle ragasztók, amik segítenek ebben. És ha már minden kötél szakad, és egyszerűen nem találod a megfelelő darabot? Próbálj ki egy puzzle matricát, aminek a segítségével a darabokat egyszerűen a helyükre ragaszthatod, így könnyebb lesz a kirakás.
Mindenképpen ne feledd, a puzzle kirakás egy szórakoztató és pihentető tevékenység, nem pedig egy stresszes feladat, amit teljesíteni kell. Mindig élvezd a folyamatot, és ne hagyd, hogy a nehézségek elvegyék a kedvedet. Gondolj csak bele, mennyivel nagyobb lesz az elégedettség, ha végül meglátod a teljes képet, amit te raktál ki. Csodálatos, ugye?
Így hát ne aggódj, ha elsőre nem jön össze minden. Minél több puzzle-t rakunk ki, annál jobbak leszünk benne. És a legfontosabb: soha ne felejtsd el élvezni a folyamatot! Hát nem ez a legfontosabb?